Najczęściej zadawane pytania

 1. Jak długo firma prowadzi działalność w zakresie sprzedaży złota inwestycyjnego?

  Odp. Działalność w zakresie skupu i sprzedaży złota inwestycyjnego (dewizowego) prowadzimy od roku 1989 na podstawie KONCESJI Nr rej. UT.IV.053/2581/89 z dnia 17.11.1989 roku wydanej przez Ministra Rynku Wewnętrznego , od roku 2003 na podstawie Wpisu do Ewidencji  o Działalności Gospodarczej.Od początku naszej działalności tj. od roku 1990 posiadamy zezwolenie NBP na SKUP I SPRZEDAŻ ZŁOTA DEWIZOWEGO (złoto inwestycyjne).W początkowym okresie naszej działalności obowiązywał zakaz sprzedaży złota inwestycyjnego dla klientów indywidualnych co skutkowało obowiązkiem odsprzedaży zakupionych sztabek złota oraz złotych monet do Narodowego Banku Polskiego. Obecnie klient indywidualny ma nie tylko możliwość legalnego zakupu złota inwestycyjnego , ale również możliwość wyboru spośród wielu firm zjmujących się dystrybucją złota zanim zdecyduje się na zakup.

 2. Jak zabezpieczacie złoto  wysyłane do klienta?

  Odp. Złote monety i złote sztabki pakowane są w kapsuły z odpornego na zniszczenie tworzywa następnie wkładane są do koperty bąbelkowej , która po zaklejeniu jest umieszczana w pudełku kartonowym. Następnie pudełko kartonowe wkładane jest do foliowej koperty kurierskiej (tzw. foliopak – kurierska koperta bezpieczna) i tak zapakowana paczka kierowana jest do wysyłki.

 3. Czy przesyłki są ubezpieczone?

  Odp. Wszystkie przesyłki ze złotem inwestycyjnym muszą być ubezpieczone do kwoty za jaką dokonaliście Państwo zakupu złota.

 4. Co należy zrobić jeżeli zauważymy ,że przesyłka jest uszkodzona?

  Odp. Jeżeli przy odbiorze przesyłki okaże się ,że jest ona uszkodzona w sposób umożliwiający dostanie się osób postronnych do jej zawartości to należy odmówić przyjęcia przesyłki podając przyczynę odmowy kurierowi a następnie należy powiadomić Skarbiec Wrocławski o zaistniałej sytuacji. Wyślemy do Państwa nową przesyłkę z zakupionym towarem.

 5. Czy klient , który kupuje złoto inwestycyjne musi zapłacić podatek od tej transakcji?

  Odp. Zakup złota inwestycyjnego zwolniony jest z podatku VAT , klient dokonujący zakupu złota inwestycyjnego nie płaci żadnego podatku od tej transakcji.

 6. Skąd mogę mieć pewność , że złoto które kupię jest prawdziwe?

  Odp.  Jesteśmy bardzo doświadczoną firmą (od 25 lat sprzedajemy złoto inwestycyjne) , w naszej ofercie znajdują się wyłącznie produkty renomowanych producentów monet i wyłącznie certyfikowanych przez LBMA producentów sztabek. Dodatkowo wystawiamy certyfikat autentyczności sprzedawanych przez nas produktów.